آخرین رویدادهای شبکه اجتماعی بیار

برنج پلاستیکی
برنج پلاستیکی یک داستان هولناک بین مردم و موضوعی جذاب برای رسانه ها گردیده است ولی همواره ای سوال موجود است که آیا برنج پلاستیکی واقعیت دارد یا نه ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خوشبختانه داستان برنج پلاستیکی در ایران واقعی نیست .
چین یکی از بزرگترین کشورهای صنعتی به شمار می رود که صنایع زیاد و بزرگی دارد و هر چیزی تولید می کند. برخی از کارخانه های چینی دانه های برنج را به طور کامل درست می کنند. این دانه ها از پلاستیک و نشاسته سیب زمینی را به فروش می رسانند که در نهایت رایحه برنج به آن افزوده شده است. اما دانشمندان درباره خوردن این نوع برنج هشدار می دهند زیرا برای سلامتی انسان خطرناک است.
در ماه دسامبر سال 2016 میلادی، کشور نیجریه ادعا کرد که 2.5 تن برنج پلاستیکی وارد شده از چین را کشف کرده است! پس از چند هفته سخنگوی وزارت بهداشت نیجریه گفت که در آزمایش‌های انجام شده، تمام مشخصات برنج‌ها طبیعی بوده‌اند و ادعای فوق را رد کرد. بعدها نیز ادعا شد که به دلیل باکتریایی، فرم برنج‌ها تغییر کرده بوده است.
تاکنون هیچ کشور و مرجع رسمی در جهان از کشف کارگاه یا کارخانه‌ای که برنج پلاستیکی تولید کند یا محموله یا انباری از برنج پلاستیکی، خبر نداده است.

کارشناسان برنج معتقدند هزینه تولید برنج پلاستیکی به مراتب از برنج واقعی بیشتر است.

برنج پلاستیکی چیست ؟

آزمون هاون

مقداری از دانه های برنج را در هاون بکوبید. سپس نگاه دقیقی به آن چه در هاون وجود دارد، داشته باشید. اگر پودری سفید رنگ و یک دست شکل گرفته است به معنای ارگانیک بودن برنج است، اما اگر لکه ای زرد رنگ را مشاهده می کنید با برنج مصنوعی مواجه هستید.

آزمون آتش

تمام آن چه باید در این آزمایش انجام دهید آتش زدن چند دانه برنج است. اگر دانه ها شعله‌ور شوند به معنای مصنوعی بودن برنج است.آزمون آب

یک قاشق غذاخوری برنج را درون یک لیوان آب بریزید. اگر دانه های برنج ته نشین شوند به معنای ارگانیک بودن برنج است.

آزمون کپک

یک مشت برنج را در آب بپزید. سپس، برنج را درون یک ظرف پلاستیکی ریخته و آن را در برابر نور خورشید به مدت چند روز رها کنید. اگر برنج طبیعی باشد شاهد کپک زدن آن خواهید بود، در غیر این صورت برنج مصنوعی است.
برنج پلاستیکی چیست ؟
برنج پلاستیکی برنج پلاستیکی یک داستان هولناک بین مردم و موضوعی جذاب برای رسانه ها گردیده است ولی همواره ای سوال موجود است که آیا برنج پلاستیکی واقعیت دارد یا نه ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خوشبختانه داستان برنج پلاستیکی در ایران واقعی نیست . چین یکی از بزرگترین کشورهای صنعتی به شمار می رود که صنایع زیاد و بزرگی دارد و هر چیزی تولید می کند. برخی از کارخانه های چینی دانه های برنج را به طور کامل درست می کنند. این دانه ها از پلاستیک و نشاسته سیب زمینی را به فروش می رسانند که در نهایت رایحه برنج به آن افزوده شده است. اما دانشمندان درباره خوردن این نوع برنج هشدار می دهند زیرا برای سلامتی انسان خطرناک است. در ماه دسامبر سال 2016 میلادی، کشور نیجریه ادعا کرد که 2.5 تن برنج پلاستیکی وارد شده از چین را کشف کرده است! پس از چند هفته سخنگوی وزارت بهداشت نیجریه گفت که در آزمایش‌های انجام شده، تمام مشخصات برنج‌ها طبیعی بوده‌اند و ادعای فوق را رد کرد. بعدها نیز ادعا شد که به دلیل باکتریایی، فرم برنج‌ها تغییر کرده بوده است. تاکنون هیچ کشور و مرجع رسمی در جهان از کشف کارگاه یا کارخانه‌ای که برنج پلاستیکی تولید کند یا محموله یا انباری از برنج پلاستیکی، خبر نداده است. کارشناسان برنج معتقدند هزینه تولید برنج پلاستیکی به مراتب از برنج واقعی بیشتر است. برنج پلاستیکی چیست ؟ آزمون هاون مقداری از دانه های برنج را در هاون بکوبید. سپس نگاه دقیقی به آن چه در هاون وجود دارد، داشته باشید. اگر پودری سفید رنگ و یک دست شکل گرفته است به معنای ارگانیک بودن برنج است، اما اگر لکه ای زرد رنگ را مشاهده می کنید با برنج مصنوعی مواجه هستید. آزمون آتش تمام آن چه باید در این آزمایش انجام دهید آتش زدن چند دانه برنج است. اگر دانه ها شعله‌ور شوند به معنای مصنوعی بودن برنج است. آزمون آب یک قاشق غذاخوری برنج را درون یک لیوان آب بریزید. اگر دانه های برنج ته نشین شوند به معنای ارگانیک بودن برنج است. آزمون کپک یک مشت برنج را در آب بپزید. سپس، برنج را درون یک ظرف پلاستیکی ریخته و آن را در برابر نور خورشید به مدت چند روز رها کنید. اگر برنج طبیعی باشد شاهد کپک زدن آن خواهید بود، در غیر این صورت برنج مصنوعی است. برنج پلاستیکی چیست ؟
سلام ممنون از ارسال سریع سفارش ، فقط یک نکته: لطفا مواد خوارکی و شکلات را کنار مواد شوینده و در یک نایلون قرار ندهید . و یا حداقل مواد خوراکی را در نایلون جدا گذاشته ، و بعد در کنار دیگر سفارشات قرار دهید . با تشکر و ارادت #فروشگاه_نجم_خاورمیانه
نجم خاورمیانه
4 روز قبل

ممنون از خرید شما حتما موضوع پیش آمده از گروه بسته بندی پیگیری میگردد.

1 نفر نظر را پسندیده است ...

لطفا میزان تخفیف های کالاها را بیشتر کنید و همچنین کالاهای بیشتری را مشمول تخفیف نمایید با تشکر #فروشگاه_نجم_خاورمیانه
نجم خاورمیانه
4 روز قبل

با سلام به اطلاع می رساند تخفیف کالاها بصورت دوره ایی بوده وتمام سعی ما بر افزایش میزان تخفیف کالاها میباشد. همچنین در مورد کالاهای بیشتر به اطلاع میرساند این نوع کالاها در فروشگاه موجود است ولی با توجه به امکانات سایت بیار امکان اضافه نمودن این نوع کالاها در سایت وجود ندارد .

1 نفر نظر را پسندیده است ...

تشکر از فروشگاه نجم بسیار عالی و دقیق تحویل شد #فروشگاه_نجم_خاورمیانه
نجم خاورمیانه
7 روز قبل

سپاس از خرید شما لطفا سپاس از شما و هم چنین می توانید این نحوه خرید را به دوستان خود پیشنهاد بدهید

1 نفر نظر را پسندیده است ...

تشکر از فروشگاه نجم بسیار عالی و دقیق تحویل شد #فروشگاه_نجم_خاورمیانه
نجم خاورمیانه
7 روز قبل

سپاس از خرید شما لطفا سپاس از شما و هم چنین می توانید این نحوه خرید را به دوستان خود پیشنهاد بدهید

1 نفر نظر را پسندیده است ...

کلیه حقوق این سایت برای شرکت هوش و دانش سپهر محفوظ می باشد
Copyright © 2015 - 2021 iBiar.com