مواد لازم برای تهیه سمبوسه :
سیب زمینی متوسط	2 عدد
 پیاز متوسط	 دو عدد
 سبزیجات معطر (گشنیز و جعفری و ترخون)	مقداری 
 روغن سرخ کردنی	 به مقدار لازم
 نمک، فلفل و زردچوبه	 به مقدار لازم
طرز تهیه سمبوسه :
برای طرز تهیه سمبوسه، ابتدا سیب زمینی ها را با پوست آبپز کنید. سپس آنها را پوست بگیرید و رنده یا ریز خرد کنید. بعد از اینکه سیب‌زمینی ها را آماده کردید، به آن‌ها نمک، فلفل و زردچوبه اضافه کنید. میزان نمک و فلفل بسته به ذائقه شما دارد. اما چون مزه سمبوسه اصیل تند است، معمولا میزان فلفلی که استفاده می‌شود زیاد است. از طرفی برای خوش طعم‌تر شدن سمبوسه می توانید از فلفل قرمز به همراه فلفل سیاه استفاده کنید.
بعد از اینکه سیب زمینی را مزه ‌دار کردید، سبزیجات معطری را که خرد کرده اید به مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. در سبزیجات معطر می توانید از کمی سیر و همچنین شوید هم استفاده کنید.
پیاز را به صورت خلالی خرد کنید و آن را در روغن و زردچوبه سرخ کنید. پیاز باید کاملا پخته شود و رنگ آن طلایی شود. پیاز را به سیب‌زمینی و سبزی‌ها اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.
مواد لازم برای تهیه سمبوسه : سیب زمینی متوسط 2 عدد پیاز متوسط دو عدد سبزیجات معطر (گشنیز و جعفری و ترخون) مقداری روغن سرخ کردنی به مقدار لازم نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار لازم طرز تهیه سمبوسه : برای طرز تهیه سمبوسه، ابتدا سیب زمینی ها را با پوست آبپز کنید. سپس آنها را پوست بگیرید و رنده یا ریز خرد کنید. بعد از اینکه سیب‌زمینی ها را آماده کردید، به آن‌ها نمک، فلفل و زردچوبه اضافه کنید. میزان نمک و فلفل بسته به ذائقه شما دارد. اما چون مزه سمبوسه اصیل تند است، معمولا میزان فلفلی که استفاده می‌شود زیاد است. از طرفی برای خوش طعم‌تر شدن سمبوسه می توانید از فلفل قرمز به همراه فلفل سیاه استفاده کنید. بعد از اینکه سیب زمینی را مزه ‌دار کردید، سبزیجات معطری را که خرد کرده اید به مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. در سبزیجات معطر می توانید از کمی سیر و همچنین شوید هم استفاده کنید. پیاز را به صورت خلالی خرد کنید و آن را در روغن و زردچوبه سرخ کنید. پیاز باید کاملا پخته شود و رنگ آن طلایی شود. پیاز را به سیب‌زمینی و سبزی‌ها اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.
کلیه حقوق این سایت برای شرکت هوش گستر ماهان محفوظ می باشد
Copyright © 2015 - 2020 iBiar.com